Rozluštíte na první dobrou symboly na oblečení? Otestujte se

Co mají společného egyptské hieroglyfy, čínské obrázkové písmo a symboly údržby na oblečení? Pro nezasvěcené jsou nečitelné. Piktogramy na oděvech jsou přitom velmi důležité. Ihned z nich poznáte, jak náročná je údržba a díky tomu lépe vyberete oblečení do svého provozu.

Ověřte si své znalosti a zkuste přečíst pokyny k péči o hi-vis šortky Knoxfield. Správné řešení najdete na konci článku. A pokud vám není některý symbol jasný, sepsali jsme jeho vysvětlení.

Jak prát

Informace o praní označuje symbol vaničky. Číslo uvnitř nám říká, jakou maximální teplotu oblečení snese. Pokud je pod vaničkou čárka, symbolizuje nutnost šetrného máchání při postupně klesající teplotě vody.

Jak bělit

Symbol trojúhelníku informuje o možnosti bělení.

Jak používat sušičku

Kruh ve čtverci znázorňuje sušičku.

Jak žehlit

Podle symbolu žehličky poznáme, jestli můžeme oděv žehlit a na kolik stupňů. Pro označení teploty se používají tečky. Ty jsou i na žehličkách. Díky tomu snadno poznáte, jaký stupeň zvolit.

Jak chemicky čistit

Podle symbolu kruhu poznáme, jestli a jak se výrobek čistí chemicky.

Správné řešení

Teď už určitě rozluštíte pokyny k údržbě šortek Knoxfield i sami. Díky znalosti symbolů na první pohled poznáte, které oblečení je - podobně jako tyto kraťasy - extrémně nenáročné na údržbu.

> Pereme na 40°

> Nebělíme

> Nesušíme v sušičce

> Nežehlíme

> Chemicky nečistíme