Články

Bezpečnost práce stojí na správné ochranné obuvi

Každý chce boty, které jsou pohodlné, funkční a v ideálním případě i dobře vypadají. Bezpečnostní obuv ale musí zvládnout nejen to. Podle typu profese se neobejde například ani bez speciální podrážky, tužinky, materiálů odolných proti teplotám, olejům nebo třeba proti prořezu motorovou pilou. Naučte se vybrat ty správné boty podle typu činnosti.

Znečištěné ovzduší na pracovišti je neviditelný zabiják

Aerosoly - jemné částice v ovzduší - jsou pro plíce stejně nebezpečné jako cirkulárka pro prsty. Protože jsou ale prakticky neviditelné, mnoho pracovníků i bezpečnostních techniků je podceňuje. Nebuďte jako oni a naučte se vybrat tu správnou ochranu dechu.

Tipy na zimní výbavu podle profese

Práce venku může být příjemná, ale když je noc, -15 °C a padá sníh, tak by většina z nás nejraději zůstala v teple. S našimi ochrannými oděvy ale můžete být v teple i v takových podmínkách. Záchranářům, silničářům nebo stavebnímu dozoru. Poradíme vám to správné vybavení podle typu práce.

29 let od revoluce znamená 29 let svobodného vývoje OOPP

Když 17. listopadu 1989 padla železná opona, otevřela se Čechům spousta možností. Zároveň začal stíhací závod se západní Evropou ve všech myslitelných odvětvích národního hospodářství. My jsme se pustili do bezpečnosti práce.

Aj jesenné sychravé počasie v pohode zvládnete v nepremokavom oblečení, v ktorom sa nespotíte a ste vidieť

Ešte nie je úplná tma, ale slnko už dávno zapadlo - hovorí sa tomu hodina medzi psom a vlkom. Do toho prší a vodiči sú radi, že vidia hrubé obrysy cesty pred nimi. A vy v takomto nečase musíte pracovať pri ceste. Aké normy by v takomto počasí malo spĺňať vaše oblečenie?