Články

Tipy na zimní výbavu podle profese

Práce venku může být příjemná, ale když je noc, -15 °C a padá sníh, tak by většina z nás nejraději zůstala v teple. S našimi ochrannými oděvy ale můžete být v teple i v takových podmínkách. Záchranářům, silničářům nebo stavebnímu dozoru. Poradíme vám to správné vybavení podle typu práce.

29 let od revoluce znamená 29 let svobodného vývoje OOPP

Když 17. listopadu 1989 padla železná opona, otevřela se Čechům spousta možností. Zároveň začal stíhací závod se západní Evropou ve všech myslitelných odvětvích národního hospodářství. My jsme se pustili do bezpečnosti práce.

Vyzrajte na podzimní nečasy v nepromokavém oblečení, ve kterém se nezpotíte a zároveň jste vidět

Ještě není úplná tma, ale slunce už dávno zapadlo - říká se tomu hodina mezi psem a vlkem. Do toho prší a řidiči jsou rádi, že vidí hrubé obrysy cesty před nimi. A vy v takovém nečase musíte u silnice pracovat. Jaké normy by v takovém počasí mělo splňovat vaše oblečení?

Rozluštíte na první dobrou symboly na oblečení? Otestujte se

Co mají společného egyptské hieroglyfy, čínské obrázkové písmo a symboly údržby na oblečení? Pro nezasvěcené jsou nečitelné. Piktogramy na oděvech jsou přitom velmi důležité. Ihned z nich poznáte, jak náročná je údržba a díky tomu lépe vyberete oblečení do svého provozu.

Pracovní overal ochrání před nebezpečnou kapalinou i plyny. Je ale důležité ho umět správně vybrat.

V lakovnách, při výrobě elektroniky nebo při chemickém čištění. Při každé činnosti se používá jiný overal. A my naprosto přesně víme, jakou kombinézu potřebujete do svého provozu.