Články

Každoroční velký firemní úklid, servis strojů nebo údržba? Nezapomínejte na bezpečnost

Většina lidí má konec roku spojený s vánoční pohodou. Jenže pro ty, kteří mají ve firmě na starosti údržbu zařízení, strojů a výrobních hal, začíná spíš období starostí. Poradíme, jak tohle servisovací období zvládnout bez stresu a bezpečněji.

[NÁVOD] Jak se v zimě obléct od hlavy až k patě a zůstat v teple

Ve Švédsku říkají: "Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení." Ani dobré oblečení však nemusí v nastávajících zimních podmínkách stačit, pokud nemá dostatečné termoizolační vlastnosti. Pokud i přes klesající teploty musíte pracovat venku, zaručeně využijete pár tipů, jak oblečení vhodně navrstvit.

Dlouhé stání snižuje produktivitu. Víme, jak zmírnit následky

Podle výzkumu si téměř polovina zaměstnanců v celé Evropě stěžuje na práci v bolestivých či únavných polohách. Častým důvodem je práce ve stoje, při které se špatně prokrvují nohy a přináší i bolesti zad a kloubů. Víme, jak tyto následky práce ve stoje redukovat.

S reflexním oblečením jste na silnici vidět až 10× lépe. Jak ho správně vybrat?

Téměř dvě třetiny všech nehod, u kterých umírají chodci, se stanou v noci. I proto v roce 2016 vyšla novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která chodcům za snížené viditelnosti přikazuje nosit reflexní prvky.

Schovejte se před deštěm, ale buďte vidět

Déšť, chlad, brzké stmívání. Na podzim se většina z nás netěší, ale práce se sama neudělá. Takže není důležité, jak bude, ale jak jste připravení. Pořiďte si správné Hi-Vis voděodolné oblečení a na podzim vás nic nepřekvapí.