Články

Dlouhé stání snižuje produktivitu. Víme, jak zmírnit následky

Podle výzkumu si téměř polovina zaměstnanců v celé Evropě stěžuje na práci v bolestivých či únavných polohách. Častým důvodem je práce ve stoje, při které se špatně prokrvují nohy a přináší i bolesti zad a kloubů. Víme, jak tyto následky práce ve stoje redukovat.

S reflexním oblečením jste na silnici vidět až 10× lépe. Jak ho správně vybrat?

Téměř dvě třetiny všech nehod, u kterých umírají chodci, se stanou v noci. I proto v roce 2016 vyšla novela zákona o provozu na pozemních komunikacích, která chodcům za snížené viditelnosti přikazuje nosit reflexní prvky.

Schovejte se před deštěm, ale buďte vidět

Déšť, chlad, brzké stmívání. Na podzim se většina z nás netěší, ale práce se sama neudělá. Takže není důležité, jak bude, ale jak jste připravení. Pořiďte si správné Hi-Vis voděodolné oblečení a na podzim vás nic nepřekvapí.

Holit či neholit? Naučte se používat správné respirátory

Britský list The Times dne 2. června otiskl článek¹ informující, že Britská stavební společnost Mears Group nedávno nařídila svým zaměstnancům každodenní holení. Důvod? Správné fungování filtračních polomasek. Je takový autoritativní přístup správný, nebo stačilo sáhnout po jiném typu ochrany?

Budoucnost je v oblečení, které svítí samo

My v CERVA máme jeden sen: že bude každý řemeslník nebo dělník pracující venku nosit Hi-Vis oblečení. Naše vize se odráží v nové kolekci Knoxfield. A jak si dokonalé Hi-Vis oblečení představujeme?