Články

Pusťte se do prořezávání zahrady. Ale s rozvahou. Chraňte se proti pořezu

Zformování koruny, prořezání starších stromů a odstranění mrtvých větví. Nezbytné kroky pro toho, kdo chce mít zahradu v té nejlepší kondici. Ale ještě než vytáhnete pilu a vydáte se na zahradu nebo rovnou do lesa, zopakujte si bezpečnostní zásady a vybavte se správnými pomůckami. Jsou to větve, které byste měli prořezat, ne své končetiny.

„To je v pohodě, vždyť je to jen pár metrů…“ Omyl, není to v pohodě

V České republice se podle statistik ČSÚ každý rok v práci zraní asi 45 000 lidí. Způsobuje to nedodržování legislativních předpisů, nevyhovující ochranné prostředky nebo přílišné riskování? Možná všechno dohromady, ale velké riziko se skrývá také v podcenění. A u prací ve výškách to platí dvojnásob.

Co jste nevěděli o rukavicích

Ve starověké Persii, Římě a Řecku se nosily palčáky. Ve středověku však rytíři potřebovali lepší pohyb prstů. A tak přišel jeden z největších vynálezů v historii ochrany rukou - prstové rukavice. V průběhu času se rukavice staly i nepostradatelným módním doplňkem. Pojďme se ale podívat na jejich prapůvodní účel - ochranu rukou.

Každoroční velký firemní úklid, servis strojů nebo údržba? Nezapomínejte na bezpečnost

Většina lidí má konec roku spojený s vánoční pohodou. Jenže pro ty, kteří mají ve firmě na starosti údržbu zařízení, strojů a výrobních hal, začíná spíš období starostí. Poradíme, jak tohle servisovací období zvládnout bez stresu a bezpečněji.

[NÁVOD] Jak se v zimě obléct od hlavy až k patě a zůstat v teple

Ve Švédsku říkají: "Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení." Ani dobré oblečení však nemusí v nastávajících zimních podmínkách stačit, pokud nemá dostatečné termoizolační vlastnosti. Pokud i přes klesající teploty musíte pracovat venku, zaručeně využijete pár tipů, jak oblečení vhodně navrstvit.