Články

Bezpečnost práce stojí na správné ochranné obuvi

Každý chce boty, které jsou pohodlné, funkční a v ideálním případě i dobře vypadají. Bezpečnostní obuv ale musí zvládnout nejen to. Podle typu profese se neobejde například ani bez speciální podrážky, tužinky, materiálů odolných proti teplotám, olejům nebo třeba proti prořezu motorovou pilou. Naučte se vybrat ty správné boty podle typu činnosti.

Znečištěné ovzduší na pracovišti je neviditelný zabiják

Aerosoly - jemné částice v ovzduší - jsou pro plíce stejně nebezpečné jako cirkulárka pro prsty. Protože jsou ale prakticky neviditelné, mnoho pracovníků i bezpečnostních techniků je podceňuje. Nebuďte jako oni a naučte se vybrat tu správnou ochranu dechu.

Tipy na zimní výbavu podle profese

Práce venku může být příjemná, ale když je noc, -15 °C a padá sníh, tak by většina z nás nejraději zůstala v teple. S našimi ochrannými oděvy ale můžete být v teple i v takových podmínkách. Záchranářům, silničářům nebo stavebnímu dozoru. Poradíme vám to správné vybavení podle typu práce.

29 let od revoluce znamená 29 let svobodného vývoje OOPP

Když 17. listopadu 1989 padla železná opona, otevřela se Čechům spousta možností. Zároveň začal stíhací závod se západní Evropou ve všech myslitelných odvětvích národního hospodářství. My jsme se pustili do bezpečnosti práce.

Vyzrajte na podzimní nečasy v nepromokavém oblečení, ve kterém se nezpotíte a zároveň jste vidět

Ještě není úplná tma, ale slunce už dávno zapadlo - říká se tomu hodina mezi psem a vlkem. Do toho prší a řidiči jsou rádi, že vidí hrubé obrysy cesty před nimi. A vy v takovém nečase musíte u silnice pracovat. Jaké normy by v takovém počasí mělo splňovat vaše oblečení?