V České Lípě lakují díly pro pařížské metro. Díky nám a CleanSpace používají tu nejvyšší možnou ochranu dýchacích cest

Pařížské metro nebo regionální vlaky v Německu a ve Francii. V České Lípě se vyrábí části vlaků pro celou Evropu. Nedílnou součástí výroby je i broušení, natírání a lakování. A proto jsme se do České Lípy vydali představit revoluční lehce přenosný způsob ochrany dechu - filtrační jednotku CleanSpace.

V českolipském závodu světové jedničky na trhu kolejových vozidel Bombardier Transportation se vyrábí primární díly, ocelové konstrukce a základní vybavení interiérů vlaků.

Jednotlivé díly musí zaměstnanci před vypuštěním do světa obrousit, svařit, natřít a nalakovat. Při těchto činnostech vznikají miliardy mikroskopických částeček, které ale lidé nesmí vdechnout.

Proto jsme vycestovali do České Lípy s filtrační maskou CleanSpace. Prakticky jsme ukázali její výhody a zapůjčili ji na testování. Odborný výklad vedl ten nejpovolanější - globální ředitel prodeje jednotky CleanSpace - Jon Imms.

A co pracovníci v České Lípě na jednotce CleanSpace nejvíce ocenili? V čem je opravdu revoluční?

  • Jednotku tvoří pouze maska a kompaktní lehká krabička. Nemusíte s sebou vláčet žádné kabely ani hadice.
  • Aktivní filtrace se spouští s nádechem a neběží tak polovinu času "naprázdno", čímž se výrazně šetří filtry.
  • CleanSpace přichází s různými úrovněmi ochrany dechu a filtrů podle typu činnosti a pracovního prostředí.

Provozovatelé závodu navíc ocení nízké náklady při dlouhodobém využívání.

Jsme rádi, že můžeme tuto revoluční filtrační masku z Austrálie představit na našem trhu. Už teď se těšíme na výsledky testování, které nám brzy přijdou z Bombardier Transportation Czech Republic. A příště možná jednotku představíme ve vašem závodě.

Máte také zájem o testování u vás v provozu? Napište nám na obchod@cerva.com.