Jak na správnou ochranu rukou a sluchu při práci

CERVA školení s cennými informacemi pro bezpečnostní techniky, tentokrát na téma práce v hlučném prostředí a ochrana rukou při vykonávání manuální práce

Víte, jak správně chránit své ruce a svůj sluch při práci?

Tak znělo motto bezplatného školení pro bezpečnostní techniky v rámci CERVA Academy v Hotelu Golf v Praze. Protože bezpečnostní technici mají možnost ovlivnit volbu vhodných ochranných pracovních prostředků, je důležité, aby měli přehled o nejnovějších trendech a možnostech nabízených OOPP. Ve školeních CERVA Academy budeme s novými tématy pokračovat i v budoucnosti, abychom bezpečnostní techniky podpořili při správné volbě OOPP.

Jak tedy probíhalo poslední školení? Celý den jsme se věnovali problémům karpálních tunelů, nebezpečí plynoucímu z hlučného prostředí a prostředkům, které nám pomáhají tomuto nebezpečí zabránit. Nechyběly také legislativní informace o zákonem stanovených limitech a doporučení na slovo vzatých odborníků. Cíle semináře, tedy zvýšení povědomí o prevenci možných rizik, legislativních předpisech a povinnostech, nám pomohly dosáhnout MUDr. Beata Dlouhá, lékařka poskytující pracovně-lékařskou péči a externí lektorka Institutu pro postgraduální vzdělávání ve zdravotnictví a Ing. Michala Hájková, manažerka EHS a předsedkyně členské základny České asociace pro prevenci rizik ZUBOZ.

Jaké informace si účastnicí odnášeli? Jak správně specifikovat hluk na pracovišti, jak a kdy řešit OOPP pro ochranu sluchu, jaké jsou nejobvyklejší onemocnění horních končetin při manuální práci a jak vybírat správné OOPP pro ochranu rukou.

Pokud seminář unikl Vaší pozornosti nebo jste se nemohli z časových důvodů účastnit, sledujte naše webové stránky, abyste se mohli připojit k některému dalšímu námi pořádanému CERVA školení. A nebo napište na marketing@cerva.com a zajistěte si tak pozvání na další akci CERVA Academy.