Změnili jsme značení rukavic. Všechno podstatné teď uvidíte na první pohled

6 nových kategorií rukavic a k nim u všech najdete štítek, který vám okamžitě řekne vše od velikosti přes certifikace po SAP kód.

Značení rukavic Free Hand

Rukavice Free Hand jsme rozřadili do 6 skupin podle využití.

  1. Mechanic - rukavice vhodné při lehké montáži, například v automobilovém průmyslu, ale i těžší práci s kovovým náčiním. Zachováte si v nich cit i při jejich vysoké odolnosti proti oděru.
  2. Cut - splňují normu neprořeznosti v kategorii 3-6. Odolají čepeli nože a využijete je například při výrobě motoru nebo práci s ostrými hranami.
  3. Chemical - odolné proti chemickým látkám, ve variantách na jedno i opakované použití. Využijete je třeba v potravinářském průmyslu či ve zdravotnictví, ale unosí je také automechanici při práci s olejem.
  4. Therm - určené pro práci v extrémních teplotách. V mrazivých podmínkách se hodí podšívka, ve vysokých teplotách zase využijete kontaktní a konvenční rukavice do vysokých teplot - například při práci s pecí nebo v automobilovém průmyslu.
  5. Multirisk - rukavice, které kombinují vlastnosti všech kategorií a přidávají k nim unikátní vlastnosti, například tlumení vibrací.
  6. Welding - svářečské rukavice z vysoce kvalitní kůže s delší manžetou, která zajišťuje bezpečnost i pro předloktí. Na výběr je kůže jemná, rozřezaná nebo kombinovaná. Rukavice jsou tříděny ve dvou skupinách:

> Typ A - představuje rukavice, které jsou vhodné pro metody svařování MIG, MAG.

> Typ B - představuje rukavice, které jsou pružnější a jsou vhodné pro metody svařování TIG, TAG.

Do které kategorie rukavice spadají, vidíte na štítku vpravo nahoře. Na štítku se dozvíte:

> kategorii,

> název,

> SAP kód,

> velikost,

> certifikační údaje,

> normy, které rukavice splňuje

> a kontaktní údaje CERVA

Každý štítek má stejnou strukturu a najdete na něm nejdůležitější informace