Články

„To je v pohodě, vždyť je to jen pár metrů…“ Omyl, není to v pohodě

V České republice se podle statistik ČSÚ každý rok v práci zraní asi 45 000 lidí. Způsobuje to nedodržování legislativních předpisů, nevyhovující ochranné prostředky nebo přílišné riskování? Možná všechno dohromady, ale velké riziko se skrývá také v podcenění. A u prací ve výškách to platí dvojnásob.

Co jste nevěděli o rukavicích

Ve starověké Persii, Římě a Řecku se nosily palčáky. Ve středověku však rytíři potřebovali lepší pohyb prstů. A tak přišel jeden z největších vynálezů v historii ochrany rukou - prstové rukavice. V průběhu času se rukavice staly i nepostradatelným módním doplňkem. Pojďme se ale podívat na jejich prapůvodní účel - ochranu rukou.

Každoroční velký firemní úklid, servis strojů nebo údržba? Nezapomínejte na bezpečnost

Většina lidí má konec roku spojený s vánoční pohodou. Jenže pro ty, kteří mají ve firmě na starosti údržbu zařízení, strojů a výrobních hal, začíná spíš období starostí. Poradíme, jak tohle servisovací období zvládnout bez stresu a bezpečněji.

[NÁVOD] Jak se v zimě obléct od hlavy až k patě a zůstat v teple

Ve Švédsku říkají: "Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení." Ani dobré oblečení však nemusí v nastávajících zimních podmínkách stačit, pokud nemá dostatečné termoizolační vlastnosti. Pokud i přes klesající teploty musíte pracovat venku, zaručeně využijete pár tipů, jak oblečení vhodně navrstvit.

Dlouhé stání snižuje produktivitu. Víme, jak zmírnit následky

Podle výzkumu si téměř polovina zaměstnanců v celé Evropě stěžuje na práci v bolestivých či únavných polohách. Častým důvodem je práce ve stoje, při které se špatně prokrvují nohy a přináší i bolesti zad a kloubů. Víme, jak tyto následky práce ve stoje redukovat.