Články

Průvodce výběrem ochranné obuvi

Přimáčknutí nártu, okopnutí prstů, propíchnutí podrážky. S minimálně jedním z nejběžnějších zranění jste se určitě už setkali, ať už na pracovišti nebo při domácím kutění. Při výběru pracovní obuvi si musíte nejdřív určit, jaká rizika vám při práci hrozí a následně podle toho vybrat boty. Nevíte si rady? My naštěstí víme, jak na to.

Nadšení kutilům nechybí, ochranné pomůcky většinou ano...

Elánu mají kutilové, kteří se na jaře vrhají do nových projektů, spoustu. Opatrnost a ochranné pomůcky už jim ale často chybí. Třeba při práci s motorovou pilou je hrozba očividná, ale ani při natírání plotu nebo okopávání záhonu nejste v bezpečí. Pro vaši vlastní bezpečnost doporučujeme: čtěte dál. Pojďme si popsat 4 nejčastější kutilské činnosti, a jaké při nich hrozí nebezpečí.

Na smog obyčejný respirátor nevyzraje. Podívejte se jak se chránit

Pokud si chcete chránit dýchací cesty proti smogu, při malování nebo při čištění odpadů, obyčejný respirátor neboli filtrační polomaska není dostatečnou ochranou. Ta chrání pouze proti prachovým částicím. Pro ochranu před chemickými látkami potřebujete vyšší stupeň ochrany.

Chraňte si sluch. Slyšíte? Chraňte si sluch!

Tak takhle nějak by mohl vypadat prodej našeho sortimentu na ochranu uší v případě, že už je pozdě... Začněte si chránit své uši včas. Poškodit je může i tak běžná činnost, jako je sekání trávy. Kolik decibelů už je zdraví nebezpečných, a jak se proti nim chránit? Čtěte dál.

Upozorněte na hrozby včas. Pomůžou vám bezpečnostní tabulky

Varují vás před nebezpečím, upozorní na potřebné ochranné prostředky nebo pomůžou utéct před ohněm. To vše dokážou bezpečnostní tabulky. Podívejte se, jak mají vypadat a jak s nimi pracovat. A můžete tak v budoucnu zabránit spoustě úrazů.