Články

Vyzrajte na podzimní nečasy v nepromokavém oblečení, ve kterém se nezpotíte a zároveň jste vidět

Ještě není úplná tma, ale slunce už dávno zapadlo - říká se tomu hodina mezi psem a vlkem. Do toho prší a řidiči jsou rádi, že vidí hrubé obrysy cesty před nimi. A vy v takovém nečase musíte u silnice pracovat. Jaké normy by v takovém počasí mělo splňovat vaše oblečení?

Rozluštíte na první dobrou symboly na oblečení? Otestujte se

Co mají společného egyptské hieroglyfy, čínské obrázkové písmo a symboly údržby na oblečení? Pro nezasvěcené jsou nečitelné. Piktogramy na oděvech jsou přitom velmi důležité. Ihned z nich poznáte, jak náročná je údržba a díky tomu lépe vyberete oblečení do svého provozu.

Pracovní overal ochrání před nebezpečnou kapalinou i plyny. Je ale důležité ho umět správně vybrat.

V lakovnách, při výrobě elektroniky nebo při chemickém čištění. Při každé činnosti se používá jiný overal. A my naprosto přesně víme, jakou kombinézu potřebujete do svého provozu.

Pusťte se do prořezávání zahrady. Ale s rozvahou. Chraňte se proti pořezu

Zformování koruny, prořezání starších stromů a odstranění mrtvých větví. Nezbytné kroky pro toho, kdo chce mít zahradu v té nejlepší kondici. Ale ještě než vytáhnete pilu a vydáte se na zahradu nebo rovnou do lesa, zopakujte si bezpečnostní zásady a vybavte se správnými pomůckami. Jsou to větve, které byste měli prořezat, ne své končetiny.

„To je v pohodě, vždyť je to jen pár metrů…“ Omyl, není to v pohodě

V České republice se podle statistik ČSÚ každý rok v práci zraní asi 45 000 lidí. Způsobuje to nedodržování legislativních předpisů, nevyhovující ochranné prostředky nebo přílišné riskování? Možná všechno dohromady, ale velké riziko se skrývá také v podcenění. A u prací ve výškách to platí dvojnásob.