Články

Holit či neholit? Naučte se používat správné respirátory

Britský list The Times dne 2. června otiskl článek¹ informující, že Britská stavební společnost Mears Group nedávno nařídila svým zaměstnancům každodenní holení. Důvod? Správné fungování filtračních polomasek. Je takový autoritativní přístup správný, nebo stačilo sáhnout po jiném typu ochrany?

Budoucnost je v oblečení, které svítí samo

My v CERVA máme jeden sen: že bude každý řemeslník nebo dělník pracující venku nosit Hi-Vis oblečení. Naše vize se odráží v nové kolekci Knoxfield. A jak si dokonalé Hi-Vis oblečení představujeme?

Průvodce výběrem ochranné obuvi

Přimáčknutí nártu, okopnutí prstů, propíchnutí podrážky. S minimálně jedním z nejběžnějších zranění jste se určitě už setkali, ať už na pracovišti nebo při domácím kutění. Při výběru pracovní obuvi si musíte nejdřív určit, jaká rizika vám při práci hrozí a následně podle toho vybrat boty. Nevíte si rady? My naštěstí víme, jak na to.

Nadšení kutilům nechybí, ochranné pomůcky většinou ano...

Elánu mají kutilové, kteří se na jaře vrhají do nových projektů, spoustu. Opatrnost a ochranné pomůcky už jim ale často chybí. Třeba při práci s motorovou pilou je hrozba očividná, ale ani při natírání plotu nebo okopávání záhonu nejste v bezpečí. Pro vaši vlastní bezpečnost doporučujeme: čtěte dál. Pojďme si popsat 4 nejčastější kutilské činnosti, a jaké při nich hrozí nebezpečí.

Na smog obyčejný respirátor nevyzraje. Podívejte se jak se chránit

Pokud si chcete chránit dýchací cesty proti smogu, při malování nebo při čištění odpadů, obyčejný respirátor neboli filtrační polomaska není dostatečnou ochranou. Ta chrání pouze proti prachovým částicím. Pro ochranu před chemickými látkami potřebujete vyšší stupeň ochrany.